📷 Informace k focení

Obecné informace

Výběr fotografií

Výběr fotografií probíhá tak, že vám zašleme neupravené zmenšené náhledy pořízených fotografií. Tyto náhledy slouží pouze k výběru fotografií. Je zakázáno tyto fotografie dále šířit či zveřejňovat na sociálních sítích. To samozřejmě neznamená, že je nemůžete ukázat babičce aby si taky vybrala. Vy nám zpět pošlete čísla vybraných fotografií a ty my upravíme. Neupravené fotografie neposkytujeme.

Za jak dlouho fotografie dostanu

Doba dodání upravených fotografií je do 3 týdnů od zaslání vašeho výběru. Délka vždy závisí na konkrétním focení a ročním období.

Jak fotografie dostanu

Pokud není v ceníku uvedeno jinak, fotografie předáváme v digitální podobě formou odkazu ke stažení, příp. na CD/DVD. Fotografie v papírové podobě jsou možné za příplatek. Výsledné fotografie uchováváme zálohované po dobu 2 týdnů od předání.

Informace k rodinné / portrétní / těhotenské fotografii

Do této kategorie spadají děti starší jednoho měsíce a rodinné portréty. Fotografování je možné u nás v ateliéru nebo i venku. Máme svá vytipovaná místa, ale není problém jet na vaše oblíbené či jinak pro vás významné místo.

Vezměte si s sebou alespoň 3 různá oblečení rozdílných barev a do ateliéru čisté boty. Snažte se vybírat barvy kontrastní - fotografování v ateliéru většinou probíhá u bílého, černého a hnědého pozadí. Pokud se budete chtít fotit celá rodina, můžete své oblečení i barevně sladit. Vhodné není ani oblečení s výraznými nápisy a komplikovanými vzory, na výsledné fotografii působí rušivě. Nezapomeňte ani na oblíbené hračky, hezké botičky, kloboučky a jiné doplňky, které vaše fotografie ozvláštní a dobrou náladu.

Focení trvá většinou 1 - 2 hodiny, záleží na spolupráci nejmenších členů rodiny.


Boudoir / glamour focení

Focení boudoir je odvozeno od francouzského slova, které znamená něco jako "dámský pokoj", takže se hodí vše, v čem se cítíte pohodlně a přitom smyslně. Nebojte se improvizovat, čím více oblečení si s sebou vezmete, tím lépe. Nezapomeňte ani na boty, vysoké podpatky jsou pro tuto příležitost ideální. Výrazné doplňky jako korále, výrazné náušnice fotografii krásně ozvláštní a dodají jí osobitost.

Focení probíhá v ateliéru nebo v hotelovém pokoji.

Není potřeba se ostýchat, fotograf může být muž i žena, záleží na vaší volbě.


Zvířata / domácí mazlíčci

Fotografování je možné u nás v ateliéru nebo i venku. Máme svá vytipovaná místa, ale není problém jet na vaše oblíbené či jinak pro vás významné místo. U fotografování v ateliéru musí být váš domácí mazlíček čistý a suchý. S sebou si nezapomeňte vzít hodně pamlsků pro motivaci.


Svatba / svatební fotografie

Na svatební fotografii je nutná včasná rezervace, na svatbu v letních měsících až rok dopředu. K dispozici jsou 2 fotografové, proto máte jistotu, že žádná chvíle nezůstane bez povšimnutí. Protože je každá svatba jiná, všeobecné informace nestačí a proto vám všechny dotazy raději zodpovíme osobně.